ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

خط دو متروي قم به ۲۰ هزار ميليارد ريال بودجه نيازمند است

05 بهمن 1394

دكتر سقائيان نژاد شهردار قم گفت: احداث خط دو مترو قم حدود ۲۰ هزار ميليارد ريال بودجه لازم دارد و براي اجراي اين طرح اميدوار به جذب فاينانس از كشور چين هستيم. (1394/11/04)

image

دكتر سقائيان نژاد افزود: قرار است از مجموع هزينه هاي احداث خط دو مترو قم نزديك به يك ميليارد يورو را به صورت فاينانس تامين كنيم، لذا اين مساله را با دكتر لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در ميان گذاشتيم كه در چارچوب سفر رئيس جمهور چين به ايران و توافق ۵۰ ميليارد يورو فاينانس چيني ها در طرح هاي ايراني در قالب موافقت نامه ها، بخشي از فاينانس به مترو قم تزريق شود.

وي بيان داشت: با دو شركت چيني نيز مذاكراتي داشته ايم و براي اجراي فاينانس مترو قم از پيش پرونده اي را تشكيل گرديده كه اميدواريم پس از سفر رئيس جمهور چين به ايران به تصويب رسيده و شاهد تحقق پشتوانه اجرايي خط دو مترو قم باشيم.

شهردار قم همچنين با اشاره به اين كه خط يك مترو قم از قلعه كامكار شروع شده و به مسجد مقدس جمكران ختم مي شود بيان داشت: خط دو نيز به صورت قطري بر روي خط يك سوار شده و پرديسان قم را به شهرك شكوهيه مرتبط مي كند و در ميدان مطهري به خط يك ملحق مي شود.

وي طول خط دو مترو قم را نزديك به ۲۲ كيلومتر عنوان كرد.

شهردار قم با ابراز اميدواري از اينكه مترو قم سهمي از فاينانس چيني ها در طرح هاي عمراني كشور داشته باشد، افزود: اكنون كه عمليات اجرايي خط يك مترو را دنبال مي كنيم سعي داريم كه بلافاصله قراردادها و مناقصات خط دو را انجام دهيم و كارهاي اجرايي آن با وجود پشتوانه مالي ايجاد شود و تا شش سال آينده پروژه هاي ريلي در شهر قم به سرانجام مناسبي برسد.

احداث خط يك مترو قم از سال ۱۳۹۰ آغاز شد، اين خط به طول ۱۴.۷ كيلومتر داراي ۱۴ ايستگاه شامل ايستگاه هاي جمكران، ميدان بقيه الله، ميدان وليعصر(عج)، زاويه، ميدان پليس، شهيد روحاني، چهل اختران، خيابان عمارياسر، ميدان شهيد مطهري، ميدان شهيد سعيدي، ميدان معصوميه، خيابان مطهري، ميدان كشاورز و قلعه كامكار است.

منبع: روابط عمومی شهردار مرکز

تگ ها :
آخرین اخبار

برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم