ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

بازدید بازرس کل استان قم از مترو/ مترو قم در انتظار تأمین واگن

08 اسفند 1401

بازرس کل استان قم طی بازدیدی از مترو قم، پیشرفتهای حاصل در این پروژه را چشمگیر و باعث افتخار دانست. (تاریخ انتشار 1401/12/08)

image

به گزارش واحد خبر سازمان قطار شهری شهرداری قم، روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/12/07  بازرس کل استان قم با حضور در ایستگاه میدان شهید مطهری، فعالیت های صورت گرفته در مترو قم را مورد بررسی قرار داد.
 در این بازدید، سرپرست سازمان قطار شهری شهرداری قم ضمن خیر مقدم و تشکر از حسن توجه مجموعه سازمان بازرسی استان، گزارش جامعی از اقدامات صورت گرفته در بخش های ساخت و تجهیزات ارائه نموده و عنوان داشت: اگر نگاه مثبت مجموعه همکارارن بازرسی استان به این پروژه وجود نداشت، هرگز نمی توانستیم به این مرحله از پیشرفت و فعالیت برسیم.
بازرس کل استان قم نیز، ضمن تشکر از تلاش همه دست اندرکاران این پروژه بزرگ و فعالیت های کم نظیر صورت گرفته در آن توسط جوانان متخصص داخلی، استفاده از تجهیزات داخلی در قسمت های مختلف پروژه مترو قم را یک دستاورد مهم و ملی دانست و تأکید نمود که ان شاءالله با پیگیری همه جانبه، مشکلات مربوط به تأمین واگن نیز حل خواهد شد و به زودی شاهد راه اندازی فاز نخست مترو قم باشیم.
 

تگ ها :
آخرین اخبار

برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم