ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

همبستگی عامل پیشرفت مترو قم/آمادگی بهره برداری از فاز نخست با تأمین واگن

18 اسفند 1401

مسئولین استانی و شهری و مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در جریان بازدید از فاز نخست خط یک مترو قم با جدیت بر راه اندازی و بهره برداری مترو در آینده ای نزدیک تأکید نمودند. (تاریخ انتشار 1401/۱2/18)

image

به گزارش واحد خبر سازمان قطار شهری شهرداری قم، استاندار به همراه شهردار قم، معاون هماهنگی قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)، رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر قم ومعاونین استانداری و شهرداری از فاز نخست خط یک مترو قم بازدید و از نزدیک در جریان مقدمات بهره برداری این پروژه ملی   قرار گرفت.
 در این بازدید محمد رضا انگشت باف، سرپرست سازمان قطار شهری قم ضمن ارائه گزارش آخرین وضعیت پروژه در بخش های سیویل و تجهیزات، به تشریح اقدامات انجام شده پرداخت و از آمادگی کامل مجموعه جهت راه اندازی فاز نخست خط یک مترو قم در صورت تأمین ناوگان در نیمه نخست سال 1402، خبر داد.
دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم نیز با بیان اینکه مشکلی در بحث تأمین منابع مالی پروژه مترو وجود ندارد، بر همکاری مجموعه کارفرما در جهت برطرف کردن اندک موانع باقیمانده تأکید نمود و افزود: برای هدف مهم تأمین 3 رام قطار اولیه نیز نیاز به حمایت همه جانبه دولتمردان می باشد.
سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم، با اشاره به پیشرفت قابل توجه ماه های اخیر پروژه مترو قم و تقدیراز همه دست اندرکاران پروژه، بر توسعه مترو تأکید و عنوان نمود: چنانچه واگن های مورد نیاز با حمایت مراجع ذیربط در اختیار سازمان قطار شهری قرار گیرد، آمادگی افتتاح فاز نخست خط یک مترو در سفر دوم ریاست جمهور وجود دارد.
جانشین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) نیز، با اشاره به اتفاقات مثبت ماه های گذشته در مترو قم، عنوان نمود: هیچ مانعی از قبیل تحریم های ظالمانه نمی تواند عامل توقف و پیشرفت عمرانی کشور شود.
در ادامه پس از بازدید مسیر فاز نخست و دو ایستگاه مطهری و کشاورز؛ تمامی مدیران حاضر برای بهینه نمودن مسیر خط یک مترو قم و همچنین تحقق هدف تسهیل در جا به جایی زائرین و مجاورین حرم کریمه اهل بیت(س) بر تکمیل ایستگاه A1 و راه اندازی فاز دوم مسیر حد فاصل میدان شهید مطهری تا مسجد مقدس جمکران، تأکید نمودند.
.
 

تگ ها :
آخرین اخبار

برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم