ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

طراحي ايستگاه هاي مترو قم با بيشترين سطح بهره وري

13 مرداد 1395

معاون شهردار قم گفت: سعي شده در طراحي ايستگاه ها حداقل فضا با بيشترين سطح مورد استفاده، مد نظر قرار گيرد و در اين زمينه اقدامات خوبي صورت گرفته است.(تاریخ انتشار 95/5/13)

image

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری به نقل از شهرنيوز، عليرضا قاري قرآن در جلسه جانمايي برخي از ايستگاه‌هاي مترو قم، با اشاره به وضعيت بررسي تعيين مكان ايستگاه هاي مترو قم خاطرنشان كرد: بخشي از ايستگاه ها به طور دقيق جانمايي شده و بخشي نيز چند گزينه در حال بررسي است تا بتوان بهترين مكان را براي اين كار انتخاب كرد.

وي با بيان اينكه سعي شده در انتخاب فضاهاي ايستگاه هاي مترو، مكان‌هايي با كمترين ميزان تملك انتخاب شود، گفت: سعي شده در طراحي ايستگاه ها حداقل فضا با بيشترين سطح مورد استفاده، مد نظر قرار گيرد و در اين زمينه اقدامات خوبي صورت گرفته است.

معاون شهرسازي و امور زيربنايي شهرداري قم پيش بيني پاركينگ و فضاهاي مختلف خدماتي در ايستگاه هاي مترو را يادآور شد و تصريح كرد: در جانمايي و طراحي ايستگاه ميدان مطهري نيز حداقل فضا از ميدان گرفته شده و امكان طراحي هاي خاص براي ميدان جهت دسترسي ها و تردد ها در آينده پيش بيني شده است.

وي با اشاره به آغاز اجراي بخشي از ايستگاه هاي مترو در فاز نخست، تصريح كرد: در فاز نخست پيش بيني شده كه تنها بخشي از ايستگاه ها افتتاح شده و مابقي به مرور در اختيار قرار گيرد.

قاري قرآن به آغاز عمليات اجراي ايستگاه ميدان مطهري اشاره كرد و افزود: پيمانكار در اين ميدان هم تدابير خوبي انديشيده و پروژه با سرعت قابل توجهي پيگيري مي شود.

معاون شهردار قم همچنين به وضعيت تكميل خط مترو قم اشاره و تصريح كرد: افتتاح فاز نخست خط A مترو قم در افق ۹۶ پيش بيني مي شود و در اين زمينه سعي داريم از ايستگاه قلعه كامكار تا ميدان مطهري را در اختيار مردم قرار دهيم.

تگ ها :
آخرین اخبار

برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم