ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

نصب بیش از 8000 متر، نوار نقاله در پروژه مترو قم

15 تیر 1395

مدیر عامل سازمان قطار شهری قم اظهار داشت: برای حفظ زیبایی، پاکیزگی محیط شهر و پیشگیری از مشکلات ترافیکی بیش از 8000 متر نوار نقاله جهت انتقال مواد حفاری شده از داخل تونل به بیرون نصب شده است.(95/4/15)

image

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری قم مهندس ابراهیم نیلیه گفت: با وجود امکان انتقال مواد حفاری شده تونل مترو از مسیری نزدیک تر، بابت حفظ زیبایی و پاکیزگی محیط شهر و مباحث ترافیکی، بیش از 8000 متر نوار نقاله نصب شده است.

ایشان ادامه اداد: هم اکنون دستگاه TBM در محدوده بلوار دل آذر و حوالی میدان پلیس قرار دارد و این امکان برای ما وجود داشت که مواد حفاری شده را از طریق کارگاه میدان شهید مطهری خارج نماییم ولی با عنایت به مباحث زیست محیطی و حفظ پاکیزگی شهری و پیشگیری از مشکلات ترافیکی، این مواد را از منطقه قلعه کامکار خارج می کنیم تا از آنجا توسط کامیون ها به محل مخصوص تخلیه نخاله منتقل شوند.

مهندس نیلیه بیان داشت: با وجود افزایش هزینه های سنگین تعمییر و نگهداری نوار نقاله به ازای این افزایش مسیر، رضایت و آرامش شهروندان محترم در خصوص عملیات عمرانی احداث مترو قم در الویت نخست کاری سازمان قطار شهری قرار دارد.

مدیر عامل سازمان قطار شهری با اشاره به گل و لای بودن مواد حفاری شده تونل مترو عنوان داشت: مواد حفاری شده تونل به صورت ِگل از دستگاه TBM خارج می شود و این مساله باعث ریزش آنها از بار کامیون ها در مسیر حمل به محل تخلیه اصلی نخاله ها می شود که این موضوع برخی نارضایتی ها را برای شهروندان محترم در منطقه قلعه کامکار و خیابان حضرت معصومه س ایجاد کرده است و ما نیز ضمن عرض معذرت بابت مشکلات پیش آمده سعی داریم تا با اخذ تدابیر مختلف ریزش مواد را به حدقل برسانیم.

منبع: واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری قم

تگ ها :
آخرین اخبار

برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم