ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

افزایش سرعت تکمیل ایستگاه میدان کشاورز مترو قم

23 مهر 1401

  ایستگاه میدان کشاورز مترو قم با افزایش سرعت عملیات اجرایی در مسیر تکمیل شدن قرار گرفت.(تاریخ انتشار۱۴۰۱/۰۷/۲۳)

image

 به گزارش واحد خبر سازمان قطارشهری شهرداری قم، در بازدیدی که روز جمعه مورخ۱۴۰۱/۰۷/۲۲ توسط سرپرست سازمان قطار شهری قم انجام گرفت، مدیران پروژه پیمانکار گزارشی از آخرین وضعیت ایستگاه میدان کشاورز ارائه نمودند.

در این بازدید مدیرعامل موسسه حراء قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) نیز حضور داشت که عنوان کرد:  موسسه حرا از تمام ظرفیت خود در پروژه مترو قم با اختصاص اولویت زمانی در ایستگاه میدان کشاورز استفاده و در این ایستگاه بصورت شبانه روزی و با بکارگیری  تمام ادوات بر سرعت تکمیل افزوده خواهد شد.

محمد رضا انگشت باف نیز با اطمینان خاطر از تزریق منابع مالی به پروژه از بازدیدهای مستمر در جهت کنترل فعالیت پروژه و نظارت میدانی بر عملکرد مستمر پیمانکار برای دسترسی به برنامه زمانبندی خبر داد.

تگ ها :
آخرین اخبار

برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم