ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

بازدید رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قم از مترو قم

11 دی 1348

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قم از پروژه مترو قم بازدید نمود. (تاریخ انتشار۱۴۰۱/۰۸/۲۸)

image

 به گزارش واحد خبر سازمان قطارشهری شهرداری قم، در بازدیدی که روز شنبه مورخ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ توسط رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قم انجام گرفت، سرپرست سازمان قطار شهری قم آخرین وضعیت پیشرفت پروژه را تشریح نمود.

محمدرضا انگشت باف، جذب سرمایه های داخلی و خارجی در جهت تأمین منابع مالی و همچنین تأمین ناوگان با استفاده از ظرفیت دیپلماسی اقتصادی را از جمله مواردی بر شمرد که میتواند در جهت تکمیل و پیشرفت این پروژه ملی تأثیر گذار باشد.

حمید مکارم ، در جریان این بازدید از پیشرفت های انجام شده در فاز اول خط ۱ مترو قم ابراز خرسندی نمود و استفاده از برخی ظرفیت های تولید داخلی در مترو قم را برای اولین بار در سطح کشور نشانه توانایی جوانان کشور در همه زمینه های ساخت، تولید و نوآوری دانست.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قم، هر گونه حمایت از طریق دیپلماسی در جهت پیشبرد و توسعه حمل و نقل عمومی علی الخصوص حمل و نقل ریلی را جزو برنامه های وزارت امور خارجه دانسته، و بر ایجاد فرصت های همکاری در این زمینه با سایر کشورها تأکید نمود.

تگ ها :
آخرین اخبار

بازدید اعضاء شورای اسلامی شهر قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو

در روزهای آغازین سال 1402 اعضاء شورای اسلامی شهر مقدس قم طی بازدیدی از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو، رضایت خود را از پیشرفت های صورت گرفته در این پروژه کلان شهری اعلام نمودند. (تاریخ انتشار ۱۴۰2/01/07)


بازدید نوروزی از کارگاه های دپو و پارکینگ مترو

سرپرست سازمان قطار شهری در دومین روزی کاری سال 1402 با حضور در دپو و پارکینگ مترو پیشرفت جبهات کاری فعال را مورد ارزیابی قرار داد. (تاریخ انتشار ۱۴۰2/01/06)


بازدید اعضاء قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت (سلام الله علیها) از پروژه مترو قم

اعضاء قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت (سلام الله علیها)، از ایستگاه میدان شهید مطهری بازدید نمودند. (تاریخ انتشار ۱۴۰۱/12/27)


همبستگی عامل پیشرفت مترو قم/آمادگی بهره برداری از فاز نخست با تأمین واگن

مسئولین استانی و شهری و مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در جریان بازدید از فاز نخست خط یک مترو قم با جدیت بر راه اندازی و بهره برداری مترو در آینده ای نزدیک تأکید نمودند. (تاریخ انتشار 1401/۱2/18)


بازدید بازرس کل استان قم از مترو/ مترو قم در انتظار تأمین واگن

بازرس کل استان قم طی بازدیدی از مترو قم، پیشرفتهای حاصل در این پروژه را چشمگیر و باعث افتخار دانست. (تاریخ انتشار 1401/12/08)


ارتباط دانشگاه و قطار شهری قم

بازدید رئیس و جمعی از اساتید دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران از پروژه مترو قم. (تاریخ انتشار۱۴۰۱/۱۱/۲۰) 


فعالیت شبانه روزی کارگاه های مترو قم با وجود برودت هوا

سرمای زیر صفر درجه در شهر قم نتوانست مانع از پیشرفت و فعالیت شبانه روزی  پروژه مترو شود. (تاریخ انتشار۱۴۰۱/۱۰/۲۵)


راه اندازی مونوریل قم / حمایت مردم و هم افزایی ذینفعان

سرپرست سازمان قطار شهری قم: تکمیل پروژه مونوریل جزو مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان قم می باشد و لیکن برای تکمیل و راه اندازی نیاز به حمایت مردمی و هم افزایی ذینفعان داریم. ( تاریخ انتشار ۱۸/ ۱۰ /۱۴۰۱)


رضایت از پیشرفت پروژه مترو قم

دادستان شهر مقدس قم طی بازدیدی از مترو قم، از پیشرفتهای حاصل شده در این پروژه ابراز خرسندی نمود. (تاریخ انتشار ۱۴۰۱/۱۰/۱۳)


تأمین واگن های متروی قم توسط وزارت کشور

در مراسم گرامیداشت روز ملی حمل و نقل در شهر مقدس مشهد، قرارداد تأمین واگن های متروی قم به ارزش بالغ بر ۲۸۰۰۰ میلیارد ریال با حضور رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور توسط وزارت کشور به شهرداری قم تنفیذ گردید. (تاریخ انتشار۱۴۰۱/۰۹/۳۰)