ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

بازدید رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قم از مترو قم

28 آبان 1401

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قم از پروژه مترو قم بازدید نمود. (تاریخ انتشار۱۴۰۱/۰۸/۲۸)

image

 به گزارش واحد خبر سازمان قطارشهری شهرداری قم، در بازدیدی که روز شنبه مورخ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ توسط رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قم انجام گرفت، سرپرست سازمان قطار شهری قم آخرین وضعیت پیشرفت پروژه را تشریح نمود.

محمدرضا انگشت باف، جذب سرمایه های داخلی و خارجی در جهت تأمین منابع مالی و همچنین تأمین ناوگان با استفاده از ظرفیت دیپلماسی اقتصادی را از جمله مواردی بر شمرد که میتواند در جهت تکمیل و پیشرفت این پروژه ملی تأثیر گذار باشد.

حمید مکارم ، در جریان این بازدید از پیشرفت های انجام شده در فاز اول خط ۱ مترو قم ابراز خرسندی نمود و استفاده از برخی ظرفیت های تولید داخلی در مترو قم را برای اولین بار در سطح کشور نشانه توانایی جوانان کشور در همه زمینه های ساخت، تولید و نوآوری دانست.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قم، هر گونه حمایت از طریق دیپلماسی در جهت پیشبرد و توسعه حمل و نقل عمومی علی الخصوص حمل و نقل ریلی را جزو برنامه های وزارت امور خارجه دانسته، و بر ایجاد فرصت های همکاری در این زمینه با سایر کشورها تأکید نمود.

تگ ها :
آخرین اخبار

بازدید مدیران استان و شهرداری از پروژه های قطار شهری

استاندار قم: به واسطه زحمات همکاران  شهرداری و سازمان قطار شهری، اقدامات خوبی در پروژه مترو قم صورت گرفته است.


برق دار شدن فاز نخست خط یک مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهري قم، برق دار شدن فاز نخست خط یک مترو را گام مهمی در جهت راه اندازی و بهره برداری از این پروژه کلان در جهت خدمت رسانی به شهروندان دانست.


تبریک روز کارگر توسط مدیرعامل سازمان قطار شهری قم

انگشت باف مدیر عامل سازمان قطار شهري قم با صدور پیامی ضمن تقدیر از تلاش های کارگران زحمتکش پروژه های مترو و منوریل، فرا رسیدن هفته کار و کارگر را تبریک گفت.


استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در پروژه مترو قم

معاون بهره برداری سازمان قطار شهری قم: استفاده از توان و ظرفیت های شرکت های دانش بنیان و توانمند داخلی از ابتدای پروژه مترو قم تا کنون در اولویت های سازمان قطار شهری قرار داشته است.


تست و تحویل گیری موانع انتهایی خط یک مترو قم

معاون بهره برداریسازمان قطار شهری شهرداری قم از تأمین موانع انتهای پروژه خط یک مترو قم با استفاده از توان داخلی و تولیدکنندگان داخلی خبر داد.


آیت الله اعرافی: پیشرفت پروژه مترو قم نسبت به بازدید سال 1397 قابل توجه است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با حضور در ایستگاه مترو شهید مطهری ضمن بازدید از روند احداث این ایستگاه در جریان آخرین وضعیت اجرای پروژه بزرگ خط یک مترو قم قرار گرفت.


اتصال پردیسان به میدان 72 تن  توسط خط B متروی قم

دکترآقامیری: خط  Bمترو قم از سایت ۵۶۰ هکتاری آغاز و تا میدان ۷۲ تن ادامه خواهد داشت.


افزایش ۵۰۰ درصدی مبلغ اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ متروی قم

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: اوراق مشارکت پروژه کلان متروی قم با افزایش قابل توجه ۵۰۰ درصدی، معادل مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال توسط وزارت کشور تعیین شد.


برآورد هزینه احداث هر کیلومتر خط 2 مترو قم

هزینه بهاء تمام شده برای هر کیلومتر خط 2 مترو قم، تقریباً 40 الی 45 میلیون یورو برآورد می گردد.


آماده سازی کلیّات پیوست فرهنگی پروژه های سازمان قطار شهری قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: احداث و توسعه زيرساخت پروژه هاي زيربنايي، نقش مهم و موثري را در ارتقاء سطح فرهنگي و اجتماعي استفاده كنندگان و ساكنين مجاور، ايفاء ميكند.