ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

بهره برداري از فاز نخست متروي قم در اوايل سال۹۶

13 اردیبهشت 1395

مهندس ابراهيم نيليه مدير عامل سازمان قطار شهري قم از تكميل و بهره برداري فاز نخست متروي قم در اوايل سال ۹۶ خبر داد.(95/2/12)

image

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری قم، ابراهيم نيليه با اشاره به آغاز عمليات اجرايي ايستگاه مترو قم در ميدان شهيد مطهري با بيان اين مطلب، اظهار داشت: طبق وعده داده شده به شهروندان اين طرح حداكثر ظرف مدت ۸ ماه به پايان خواهد رسيد، در شرايطي كه معمولا در هيچ جاي دنيا اتمام چنين طرح‌هايي كمتر از ۲۴ ماه امكانپذير نيست.

مدير عامل سازمان قطار شهري قم گفت: تكميل ايستگاه شهيد مطهري متروي قم نيازمند ۵۵۰ ميليارد ريال اعتبار است.

وي درتبيين چگونگي اين ايستگاه مترو تصريح كرد: از آنجا كه ايستگاه شهيد مطهري به صورت رو باز پيش بيني شده است، از اين رو ما مجبوريم ۱۰ متر از سطح خيابان را برداريم، تا عمليات پوشش دو سقف ايستگاه را اجرا كنيم.

وي با بيان اينكه موسسه حرا وابسته به قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا (ص) به عنوان پيمانكار اين طرح قول داده كه با دو شيفت كاري اجراي پروژه را به پيش ببرد، اضافه كرد: با توجه به اينكه ميدان مطهري از معابر پر تردد قم به شمار مي رود، اين پروژه بايد هر چه زودتر به پايان برسد تا مشكلات عبور و مرور در اين نقطه از شهر بر طرف شود.

نيليه با بيان اينكه ۵۰ درصد اعتبار طرح قطار شهري دولتي و ۵۰ ديگر آن بر عهده شهرداري قم است، اذعان داشت: اعتبار سال گذشته اين طرح ۶۴۰ ميليارد ريال بوده كه دولت تنها ۱۴۰ ميليارد ريال آن را پرداخت كرده و ۵۴۰ ميليارد ريال بدهكار است.

وي گفت: اعتبار سال جاري متروي قم نيز ۶۴۰ ميليارد ريال است كه تاكنون دولت مبلغي را پرداخت نكرده است، ولي به منظور تامين نقدينگي لازم قول هاي مساعدي از طرف شهردار و استاندار داده شده تا هر چه سريعتر اين طرح را به جلو هدايت كنيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان توضيحاتي در خصوص فاز نخست پروژه مذكور، تصريح كرد: فاز اول متروي قم از قلعه كامكار در ابتداي جاده قم - جعفريه آغاز و تا مسجد مقدس جمكران امتداد پيدا مي كند.

نيليه مسافت خط A مترو را ۱۴.۸كيلومتر عنوان كرد، و افزود: درحال حاضر حفاري مكانيزه اين طرح تا بيمارستان نكويي انجام شده و اميدواريم تا ۶ ماه ديگر به پايان برسد تا مابقي كار حفاري را با دست انجام دهيم.

مدير عامل سازمان قطار شهري قم با بيان اينكه فاز نخست متروي قم حداكثر اوائل سال ۹۶ به بهره برداري خواهد رسيد، تصريح كرد: از قلعه كامكار تا ايستگاه مطهري شامل ۵ايستگاه است كه سه ايستگاه آن در اين مرحله تكميل و دو ايستگاه ديگر نيز كارهاي مربوط به سفت كاري آن انجام، و اقدامات تكميلي و نازك كاري آن نيز در مرحله بعد انجام خواهد شد.

وي همچنين تامين ناوگان مترو و تجهيزات برق آن را از جمله مشكلات فاز نخست اين طرح ذكر كرد، و ابراز اميدواري كرد: فاز دوم مترو نيز تا سه سال آينده به بهره برداري برسد.

نيليه همچنين با تاكيد بر اينكه طبق برآوردهاي انجام شده اتمام اين پروژه به مبلغي در حدود ۶ هزار ۵۰۰ ميليارد ريال اعتبار نياز دارد، خاطر نشان كرد: تاكنون بر اساس قرار داد قبلي و صورت وضعيت ارائه شده از سوي پيمانكار در حدود يكهزار و ۳۰۰ ميليارد ريال هزينه شده است ولي طبق ادعاي پيمانكار با توجه به افزايش قيمت ها بايد اين قرار مورد بازنگري قرار گيرد، كه البته اين موضوع بستگي به نظر معاونت راهبردي رياست جمهوري و راهكاري كه او ارائه مي دهد، دارد.

تگ ها :
آخرین اخبار

برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم