ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

بازدید مدیران استان و شهرداری از پروژه های قطار شهری

16 اردیبهشت 1403

استاندار قم: به واسطه زحمات همکاران  شهرداری و سازمان قطار شهری، اقدامات خوبی در پروژه مترو قم صورت گرفته است.

image

به گزارش واحد خبر سازمان قطار شهری قم، طی بازدیدی که روز چهارشنبه مورخ 1403/2/12 توسط استاندار قم صورت پذیرفت، شهردار قم و معاون عمرانی استانداری و مدیر عامل سازمان قطار شهری ایشان را همراهی کردند.
پست برق نواب، ایستگاه رضوی منوریل و ایستگاه شهید مطهری مترو، مکان هایی بود که مورد بازدید استاندار قم و همراهان قرار گرفت.
شهردار قم، برق دار شدن پست برق نواب را عامل حرکت این پروژه های کلان دانست و همچنین با توجه به تأکید شخص رئیس جمهور و دولت بر تکمیل منوریل به عنوان فعالیت های اولویت دار استان قم، اجرای پروژه خط Bمترو را نیز جزء لاینفک شهر قم بیا ن کرد.
دکتر آقا میری نیز پیشرفت فاز اول مترو و منوریل را قابل قبول دانست و با توجه به تأمین تجهیزات مورد نیاز این پروژه ها در سنوات گذشته، بر تأمین فوری واگن های مترو تأکید نمود و در ادامه هم بیان داشت: دولت نیز برای تکمیل پروژه منوریل تأکید دارد.

تگ ها :
آخرین اخبار

برق دار شدن فاز نخست خط یک مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهري قم، برق دار شدن فاز نخست خط یک مترو را گام مهمی در جهت راه اندازی و بهره برداری از این پروژه کلان در جهت خدمت رسانی به شهروندان دانست.


تبریک روز کارگر توسط مدیرعامل سازمان قطار شهری قم

انگشت باف مدیر عامل سازمان قطار شهري قم با صدور پیامی ضمن تقدیر از تلاش های کارگران زحمتکش پروژه های مترو و منوریل، فرا رسیدن هفته کار و کارگر را تبریک گفت.


استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در پروژه مترو قم

معاون بهره برداری سازمان قطار شهری قم: استفاده از توان و ظرفیت های شرکت های دانش بنیان و توانمند داخلی از ابتدای پروژه مترو قم تا کنون در اولویت های سازمان قطار شهری قرار داشته است.


تست و تحویل گیری موانع انتهایی خط یک مترو قم

معاون بهره برداریسازمان قطار شهری شهرداری قم از تأمین موانع انتهای پروژه خط یک مترو قم با استفاده از توان داخلی و تولیدکنندگان داخلی خبر داد.


آیت الله اعرافی: پیشرفت پروژه مترو قم نسبت به بازدید سال 1397 قابل توجه است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با حضور در ایستگاه مترو شهید مطهری ضمن بازدید از روند احداث این ایستگاه در جریان آخرین وضعیت اجرای پروژه بزرگ خط یک مترو قم قرار گرفت.


اتصال پردیسان به میدان 72 تن  توسط خط B متروی قم

دکترآقامیری: خط  Bمترو قم از سایت ۵۶۰ هکتاری آغاز و تا میدان ۷۲ تن ادامه خواهد داشت.


افزایش ۵۰۰ درصدی مبلغ اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ متروی قم

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: اوراق مشارکت پروژه کلان متروی قم با افزایش قابل توجه ۵۰۰ درصدی، معادل مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال توسط وزارت کشور تعیین شد.


برآورد هزینه احداث هر کیلومتر خط 2 مترو قم

هزینه بهاء تمام شده برای هر کیلومتر خط 2 مترو قم، تقریباً 40 الی 45 میلیون یورو برآورد می گردد.


آماده سازی کلیّات پیوست فرهنگی پروژه های سازمان قطار شهری قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: احداث و توسعه زيرساخت پروژه هاي زيربنايي، نقش مهم و موثري را در ارتقاء سطح فرهنگي و اجتماعي استفاده كنندگان و ساكنين مجاور، ايفاء ميكند.


پله برقی های ایستگاه کشاورز در مسیر نصب و راه اندازی

تجهیزات و قطعات پله برقی های ایستگاه کشاورز با پیگیری های صورت گرفته از وزارت صمت و گمرک، ترخیص و به محل کارخانه سازنده حمل شده است.