ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

امكان مشاركت سرمايه گذاران خارجي در توسعه و تكميل خط مترو قم

13 اردیبهشت 1395

محمدرضا معرفت قائم مقام شهردار قم در امور سرمايه گذاري گفت: زمينه هايي فراهم شده تا سرمايه گذاران خارجي بتوانند در توسعه و تكميل خطوط مترو در قم مشاركت كنند. (95/2/12)

image

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری قم به نقل از شهرنيوز، محمدرضا معرفت در نشست مشترك مديران شهرداري قم با فرماندار و نماينده رئيس جمهور چين در شهر لين شيا ، با اشاره به ظرفيت هاي سرمايه گذاري قم گفت: دو شكل سرمايه گذاري در قم تعريف شده كه يكي به صورت مستقيم و يكي به صورت فاينانس است.

وي با بيان اينكه سرمايه گذاران خارجي مي توانند به صورت مستقيم در پروژه هاي اقامتي، مجتمع هاي تجاري و مجتمع هاي اداري در بلوار پيامبر اعظم مشاركت كنند، افزود: در اين پروژه كاربري هاي مختلفي طراحي شده كه مي تواند براي سرمايه گذاران جذاب باشد.

قائم مقام شهردار قم در امور سرمايه گذاري ضمن تشريح قابليت ها و جزئيات بلوار پيامبر اعظم خاطرنشان كرد: بلوار پيامبر اعظم به طول هفت كيلومتر حرم مطهر حضرت معصومه(س) را به مسجد مقدس جمكران متصل مي كند.

وي با تاكيد بر اينكه بلوار پيامبر اعظم به عنوان مهم ترين محور آييني و توريستي مذهبي شهر قم تعريف شده است، افزود: در بدنه اين محور ۳۴ مجتمع اقامتي و تجاري پيش بيني شده و ديگر ظرفيت هاي تفريحي، اداري و مذهبي از جمله باغ موزه و ... نيز در آن در نظر گرفته شده است.

معرفت با بيان اينكه در توسعه شهربازي و بوستان هاي شهر نيز امكان مشاركت مستقيم در شهر قم وجود دارد، خاطرنشان كرد: بوستان غدير يكي از مهم ترين بوستان هاي قم است كه مي توان با مشاركت در اين بوستان قابليت هاي خوبي از جمله درياچه مصنوعي و... را ايجاد كرد.

وي اظهار آمادگي كرد كه بتوان با استفاده از مشاركت سرمايه گذاران خارجي در قالب فاينانس به توسعه و تكميل خطوط مترو در قم كمك كرد.

تگ ها :
آخرین اخبار

برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم