ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

منوریل قم الگوی کشوری می‌شود

29 اردیبهشت 1395

مدیر عامل سازمان قطار شهری قم در بازدید از چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل، منوریل  قم را پروژه‌ای قابل دفاع و تاثیرگذار دانست. (95/2/28)

image

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری قم به نقل از تین نیوز، ابراهیم نیلیه قضاوت‌های موجود درباره منوریل را زودهنگام و در برخی موارد غیرواقعی خواند: برای اینکه بگوییم منوریل خوب است یا بد، فعلا زود است چون ما یک روش جدید جابه‌جایی را وارد ایران کرده‌ایم که هنوز کاملا اجرایی نشده است.

نیلیه با گریزی به رسانه‌ها و اخبار 20 سال پیش درباره متروی تهران، قضاوت‌های امروز درباره منوریل را طبیعی می‌داند، چراکه آن سال‌ها بسیاری می‌گفتد مترو حطرناک است و آدم دلش نمی‌خواهد زیر زمین برود و ... .

به اعتقاد او منوریل یک سری محاسن جدی دارد، از جمله اینکه نسبتا بی‌صداست، یعنی در حالت عادی حرکت، صدای تولید شده از منوریل 75 دسیبل است، اما مترو 200 تا 300 دسیبل صدا ایجاد می‌کند. همچنین منوریل لرزش ندارد و به دلیل اینکه روی زمین است، مسافر احساس خفقان ندارد.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با بیان اینکه اطمینان دارد تا 15 سال دیگر، بیشتر کلان‌شهرهای کشور منوریل خواهند داشت و منوریل قم سرالگوی سایر شهرها خواهد شد، منوریل را یک وسیله پیشرفته برای جابه‌جایی مسافر و استفاده توریستی خواند که البته یک اشتباه در آغاز کارش کمی وضعیت را سخت کرده است: متاسفانه در زمان آغاز کار، به اشتباه پروژه را از آخر خط شروع کرده‌اند چون این مسیر راحت‌تر و کم‌مسافرتر بوده است.

به اعتقاد او اگر از اول مسیر درست تعیین شده و کار منوریل از پردیسان آغاز می‌شد، حالا شهروندان مسیر ده کیلومتری پردیسان تا حرم را به‌جای 45 دقیقه در ده دقیقه و با آسایش بسیار بالایی طی می‌کردند.

نیلیه درباره تاثیر وضعیت فعلی کشور پس از اجرای برجام بر فعالیت تخصصی آنها می‌گوید تا پیش از این نمی‌توانستند از کشورهای اروپایی و حتی ژاپن، چک و ... ارتباطی برقرار کنند و آنها نه تنها برای سرمایه‌گذاری نمی‌آمدند که حتی قطعه هم به شرکت‌های ایرانی نمی‌فروختند؛ اما حالا بسیاری از کشورهای اروپایی و ژاپنی در چندماه گذشته آمده‌اند و مذاکراتی داشته‌اند که از این بازار سهمی ببرند.

تگ ها :
آخرین اخبار

برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم