ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

بیش از هشتصد هزار متر مکعب خاکبرداری و حفاری در پروژه مترو قم

18 خرداد 1395

مدیر عامل سازمان قطار شهری قم خبر داد: تا کنون بیش از هشتصد هزار متر مکعب خاک برداری جهت حفاری بخش های مختلف پروژه خط A مترو قم انجام شده است.(95/3/18)

image

به گزارش روابط عمومی سازمان قطار شهری قم، ابراهیم نیلیه اظهار داشت: تا کنون با تلاش شبانه روزی بیش از نیم میلیون متر مکعب خاک برداری جهت حفاری تونل مکانیزه مترو قم توسط دستگاه عظیم حفاری EPB-TBM صورت گرفته است.

وی افزود: جهت احداث ترانشه دپو پارکینگ 150 هزار متر مکعب، جهت احداث تونل سنتی بیش از 50 هزار متر مکعب و جهت احداث ایستگاه های A2،  A3، A14  وA9  جمعاً 90 هزار متر مکعب خاک برداری صورت گرفته است.

ایشان با اشاره به تولید 5555  رینگ سگمنت بیان کرد: تا کنون حدود 7878 متر توسط دستگاه TBM حفاری گردیده است و این دستگاه هم اکنون با عبور از ایستگاه A6 (بیمارستان نکویی) در فاصله 790 متری میدان پلیس مشغول به کار می باشد.

مهندس نیلیه با اشاره به احداث ایستگاه مترو میدان شهید مطهری و معارضین آن ایستگاه ادامه داد: لوله آب 300 میلی متری و تأسیسات برقی جهت ادامه کار جابجا شده است و چند درخت حاشیه ایستگاه نیز در حال جابجایی می باشند.

مدیر عامل سازمان قطار شهری با اشاره به احداث حداقل 6 ایستگاه جهت بهره برداری از پروژه خط A مترو قم تا اوایل سال 96 اظهار داشت: حدود 2400 متر دیگر از حفاری تونل مکانیزه باقی مانده است که در صورتی که دستگاه TBM به همین منوال به حفاری خود ادامه دهد تا چند ماه آینده پس از اتمام تونل مکانیزه و دمونتاژ شدن TBM عملیات نصب ریل انجام می شود و هم اکنون نیز اقدامات لازم جهت خرید و تأمین ناوگان مورد نیاز پروژه مترو قم در حال پیگیری می باشد.

 

تگ ها :
آخرین اخبار

برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم