ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

فاز نخست متروي قم سال آينده افتتاح مي شود

24 خرداد 1395

دكتر سقائيان نژاد شهردار قم از بهره برداري فاز نخست متروي شهر قم در سال آينده خبر داد. (95/3/23)

image

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری قم به نقل از شهر نيوز ، دكتر سقائيان نژاد روز يكشنبه مورخ 23 خرداد  در حاشيه بازديد استاندار و جمعي از مسئولان استان از طرح هاي عمران شهري قم اظهار داشت: مجموعه مديريت شهري اهتمام ويژه اي براي بهره برداري از فاز نخست قطار شهري در زمان مقرر دارد و در صورت حل مشكل واگن ها، معارضات و املاك در مسير ايستگاه ها، فاز نخست مترو حد فاصل قلعه كامكار تا ميدان مطهري در سال آينده مورد بهره برداري قرار مي گيرد.

وي افزود: خط مترو قم با ۱۴.۵ كيلومتر طول از قلعه كامكار تا مسجد مقدس جمكران با ۱۴ ايستگاه در حال احداث است كه در ايستگاه ميدان مطهري مركز تبادل خطوط مترو، منوريل و اتوبوس خواهد بود.

شهردار قم خاطر نشان كرد: حفاري تونل خط مترو قم با استفاده از دستگاه تي بي ام به قطر ۹.۳۹ متر به صورت مكانيزه انجام مي شود كه تاكنون بيش از هفت كيلومتر از حفاري خط انجام شده و تنها ۲.۷ كيلومتر باقي مانده است.

سقائيان نژاد افزود: بيشترين فاصله ايستگاه هاي خط مترو قم يك هزار و ۲۰۰ متر و حداقل فاصله نيز ۷۰۰ متر است كه طي برنامه ريزي شهرداري قرار است در فاز نخست ۴.۵ كيلومتر از اين طرح از قلعه كامكار تا ميدان مطهري با سه ايستگاه و چهار قطار افتتاح شود.

وي در ادامه با تاكيد بر لزوم تقويت تعامل و هماهنگي بيش از پيش ميان دستگاه ها و مجموعه هاي مختلف قم براي تسريع در روند بهره برداري از طرح هاي شهري، خاطرنشان كرد: در سال گذشته بسياري از طرح هاي نيمه تمام قم مجددا فعال شد و اين طرح ها در سال جاري بايد به بهره برداري برسد.

 

 

تگ ها :
آخرین اخبار

برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم