ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

از جاذبه توريستي منوريل نهايت استفاده را خواهيم برد

11 دی 1394

دكتر سقائيان نژاد شهردار قم ضمن انتقاد از برخوردهاي دوگانه با پروژه منوريل گفت: هزينه‌هاي زيادي براي اين پروژه انجام‌شده و نمي‌توان آن را زير خاك كرد ولي مي‌توان از اين واقعيت در مباحث توريستي و تكميل‌كننده مباحث ترافيكي بهره برد.

image

شهردار قم: از جاذبه توريستي منوريل نهايت استفاده را خواهيم برد

دكتر سقائيان نژاد شهردار قم ضمن انتقاد از برخوردهاي دوگانه با پروژه منوريل گفت: هزينه‌هاي زيادي براي اين پروژه انجام‌شده و نمي‌توان آن را زير خاك كرد ولي مي‌توان از اين واقعيت در مباحث توريستي و تكميل‌كننده مباحث ترافيكي بهره برد.

دكتر سقائيان نژاد با اشاره به اجراي پروژه منوريل در قم اظهار داشت: پروژه منوريل بايد در زمان خودش در مورد آن بحث مي‌شد و متأسفانه اشتباهي كه ما در اين پروژه مرتكب شده‌ايم برخورد مطلق صفر تا صدي با اين پروژه است ولي مهم اين است امروز منوريل در قم وجود دارد و يك واقعيت است.

وي برنامه‌ريزي دقيق براي پيشبرد اين پروژه را مدنظر قرارداد و افزود: بايد براي اين واقعيت برنامه داشت تا به نفع مردم باشد، شايد نتوان تا چند سال به عنوان الماني براي حمل‌ونقل از آن استفاده نمود ولي مي‌توان از اين واقعيت در مباحث توريستي و تكميل‌كننده مباحث ترافيكي بهره برد.

شهردار قم برخوردهاي مطلق با اين پروژه را نادرست خواند و تأكيد داشت: هزينه‌هاي زيادي براي اين پروژه انجام‌شده و نمي‌توان آن را زير خاك كرد، بايد از اين هزينه‌ها كمال استفاده را ببريم و درعين‌حال بايد اميد را هم در دل مردم زنده نگه داشت.

وي تصريح كرد: ما نبايد فقط الآن را در نظر بگيريم و بنده معتقدم اين پروژه بسيار خوبي در جذب توريست است و ما هم با برنامه‌ريزي به دنبال آن هستيم.

تگ ها :
آخرین اخبار

بازدید مدیران استان و شهرداری از پروژه های قطار شهری

استاندار قم: به واسطه زحمات همکاران  شهرداری و سازمان قطار شهری، اقدامات خوبی در پروژه مترو قم صورت گرفته است.


برق دار شدن فاز نخست خط یک مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهري قم، برق دار شدن فاز نخست خط یک مترو را گام مهمی در جهت راه اندازی و بهره برداری از این پروژه کلان در جهت خدمت رسانی به شهروندان دانست.


تبریک روز کارگر توسط مدیرعامل سازمان قطار شهری قم

انگشت باف مدیر عامل سازمان قطار شهري قم با صدور پیامی ضمن تقدیر از تلاش های کارگران زحمتکش پروژه های مترو و منوریل، فرا رسیدن هفته کار و کارگر را تبریک گفت.


استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در پروژه مترو قم

معاون بهره برداری سازمان قطار شهری قم: استفاده از توان و ظرفیت های شرکت های دانش بنیان و توانمند داخلی از ابتدای پروژه مترو قم تا کنون در اولویت های سازمان قطار شهری قرار داشته است.


تست و تحویل گیری موانع انتهایی خط یک مترو قم

معاون بهره برداریسازمان قطار شهری شهرداری قم از تأمین موانع انتهای پروژه خط یک مترو قم با استفاده از توان داخلی و تولیدکنندگان داخلی خبر داد.


آیت الله اعرافی: پیشرفت پروژه مترو قم نسبت به بازدید سال 1397 قابل توجه است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با حضور در ایستگاه مترو شهید مطهری ضمن بازدید از روند احداث این ایستگاه در جریان آخرین وضعیت اجرای پروژه بزرگ خط یک مترو قم قرار گرفت.


اتصال پردیسان به میدان 72 تن  توسط خط B متروی قم

دکترآقامیری: خط  Bمترو قم از سایت ۵۶۰ هکتاری آغاز و تا میدان ۷۲ تن ادامه خواهد داشت.


افزایش ۵۰۰ درصدی مبلغ اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ متروی قم

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: اوراق مشارکت پروژه کلان متروی قم با افزایش قابل توجه ۵۰۰ درصدی، معادل مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال توسط وزارت کشور تعیین شد.


برآورد هزینه احداث هر کیلومتر خط 2 مترو قم

هزینه بهاء تمام شده برای هر کیلومتر خط 2 مترو قم، تقریباً 40 الی 45 میلیون یورو برآورد می گردد.


آماده سازی کلیّات پیوست فرهنگی پروژه های سازمان قطار شهری قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: احداث و توسعه زيرساخت پروژه هاي زيربنايي، نقش مهم و موثري را در ارتقاء سطح فرهنگي و اجتماعي استفاده كنندگان و ساكنين مجاور، ايفاء ميكند.