ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

از جاذبه توريستي منوريل نهايت استفاده را خواهيم برد

11 دی 1394

دكتر سقائيان نژاد شهردار قم ضمن انتقاد از برخوردهاي دوگانه با پروژه منوريل گفت: هزينه‌هاي زيادي براي اين پروژه انجام‌شده و نمي‌توان آن را زير خاك كرد ولي مي‌توان از اين واقعيت در مباحث توريستي و تكميل‌كننده مباحث ترافيكي بهره برد.

image

شهردار قم: از جاذبه توريستي منوريل نهايت استفاده را خواهيم برد

دكتر سقائيان نژاد شهردار قم ضمن انتقاد از برخوردهاي دوگانه با پروژه منوريل گفت: هزينه‌هاي زيادي براي اين پروژه انجام‌شده و نمي‌توان آن را زير خاك كرد ولي مي‌توان از اين واقعيت در مباحث توريستي و تكميل‌كننده مباحث ترافيكي بهره برد.

دكتر سقائيان نژاد با اشاره به اجراي پروژه منوريل در قم اظهار داشت: پروژه منوريل بايد در زمان خودش در مورد آن بحث مي‌شد و متأسفانه اشتباهي كه ما در اين پروژه مرتكب شده‌ايم برخورد مطلق صفر تا صدي با اين پروژه است ولي مهم اين است امروز منوريل در قم وجود دارد و يك واقعيت است.

وي برنامه‌ريزي دقيق براي پيشبرد اين پروژه را مدنظر قرارداد و افزود: بايد براي اين واقعيت برنامه داشت تا به نفع مردم باشد، شايد نتوان تا چند سال به عنوان الماني براي حمل‌ونقل از آن استفاده نمود ولي مي‌توان از اين واقعيت در مباحث توريستي و تكميل‌كننده مباحث ترافيكي بهره برد.

شهردار قم برخوردهاي مطلق با اين پروژه را نادرست خواند و تأكيد داشت: هزينه‌هاي زيادي براي اين پروژه انجام‌شده و نمي‌توان آن را زير خاك كرد، بايد از اين هزينه‌ها كمال استفاده را ببريم و درعين‌حال بايد اميد را هم در دل مردم زنده نگه داشت.

وي تصريح كرد: ما نبايد فقط الآن را در نظر بگيريم و بنده معتقدم اين پروژه بسيار خوبي در جذب توريست است و ما هم با برنامه‌ريزي به دنبال آن هستيم.

تگ ها :
آخرین اخبار

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم


مترو و منوریل محور جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم

جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با محوریت موضوعات مرتبط با پروژه های حمل و نقل ریلی شهر قم در محل سازمان قطار شهری قم برگزار گردید.


مترو قم میزبان مسئولین و اساتید جامعه المصطفی

جمعی از مسئولین و اساتید جامعه المصطفی از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو قم بازدید نمودند.


اجرای 7400 متر مربع جاده آسفالت در دپوی مترو قم

مسئول کنترل پروژه سازمان قطار شهری قم:اجرای 7400 متر مربع جاده سازی در دپو و پارکینگ مترو برای فاز اول خط 1 پروژه مترو قم پیش بینی شده است که در حال نهایی شدن است.


بازدید مدیر عامل سازمان قطار شهری قم از کارگاه دپو و پارکینگ مترو

در ادامه بازدیدهای دوره ای، مدیر عامل سازمان قطار شهری قم، ظهر چهار شنبه مورخ 1402/03/31 از دپو و پارکینگ مترو درکارگاه قلعه کامکار بازدید نمود.


کاهش شدید اعتبارات و افزایش هزینه ها، مهمترین عامل تأخیر در اجرای مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: کاهش اعتبارات مورد نیاز و افزایش چند برابری نرخ تجهیزات و مصالح طی سالهای اخیر ، مهمترین عامل تاخیر در اجرای مترو قم می باشد.


فرونشست سطحی زمین در خیابان امامزاده ابراهیم(ع) ارتباطی با مترو قم ندارد

مدیر پروژه ایستگاه A12 مترو قم: فرونشست سطحی زمین در خیابان امامزاده ابراهیم(ع) در اثر مشکلات تأسیسات زیر سطحی بوده و ارتباطی به عملیات اجرای پروژه مترو ندارد.


بازدید مدیر عامل سازمان قطار شهری قم از کارگاه عمرانی مصلی تهران

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم از کارگاه عمرانی مصلی تهران بازدید نمود.


"محمد رضا انگشت باف" مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم شد

بنا به پیشنهاد شهردار قم و با حکم استاندار قم، محمدرضا انگشت باف به عنوان مدیر عامل سازمان قطارشهری شهرداری قم منصوب شد.


برنامه توسعه مترو قم به سمت مسجد مقدس جمکران

تکمیل فاز نخست و توسعه فاز دوم خط 1 مترو قم نیازمند تخصیص و تزریق به موقع منابع مالی می باشد.