ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

آغاز عمليات اجرايي نخستين ايستگاه مترو قم در ميدان شهيد مطهري

05 بهمن 1394

دكتر عليرضا قاري قرآن معاون شهرسازي و امور زيربنايي شهرداري قم از آغاز عمليات اجرايي نخستين ايستگاه مترو قم در ميدان شهيد مطهري در دهه فجر خبر داد. 1394/11/04

image

دكتر عليرضا قاري قرآن در ديدار شهردار و مديران شهري قم با آيت الله مقتدايي عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم، با اشاره به روند تكميل و احداث پروژه هاي زيرساختي قم اظهار كرد: شهرداري براي تكميل و تامين زيرساخت هاي شهري برنامه هاي متعددي را در شهر دارد.

معاون شهرسازي و امور زيربنايي شهرداري قم از افتتاح فاز اوليه پروژه منوريل در سال آينده خبر داد و افزود: عمليات اجرايي نخستين ايستگاه پروژه مترو در ميدان شهيد مطهري نيز در دهه فجر آغاز خواهد شد.

وي با بيان اينكه شهرداري در صدد راه اندازي خط دو مترو در قم است، خاطرنشان كرد: پيگيري هاي لازم از سوي مراجع مرتبط در حال انجام است كه با تامين منابع مي توان طي سال هاي آينده شاهد شكل گيري اين پروژه ها در شهر باشيم.

قاري قرآن با تاكيد بر اينكه شهر قم نيازمند ۶ سال فعاليت جهادي و زيربنايي است، تصريح كرد: طي سال هاي آينده با فعاليت سنگين و جهادي بايد معضلات و

مشكلات شهري قم برطرف شود.

منبع: روابط عمومی شهردار مرکز

تگ ها :
آخرین اخبار

برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم