ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

مدير‌عامل سازمان قطار شهري قم: مشكل مالي متروي قم حل شده است

16 آذر 1394

خوشبختانه پروژه مترو در شرايط خوبي به سر مي‌برد و ركورد ۲۱ متر حفاري داشتيم كه ميزان قابل قبولي است و به بركت وجود بارگاه حضرت معصومه(س) توانستيم پيشرفت خوبي داشته باشيم.

image

مدير‌عامل محترم سازمان قطار شهري قم از حل مشكلات متروي قم خبر داد و نسبت به نحوه پيشرفت اين پروژه ابراز رضايت كرد.

علي اكبر مجد حكمت با اشاره به وضعيت مترو گفت: خوشبختانه پروژه مترو در شرايط خوبي به سر مي‌برد و ركورد ۲۱ متر حفاري داشتيم كه ميزان قابل قبولي است و به بركت وجود بارگاه حضرت معصومه(س) توانستيم پيشرفت خوبي داشته باشيم.

ایشان مشكل مالي را اصلي‌‌ترين موضوع بر سر راه مترو دانست و خاطرنشان كرد: مشكل اجرايي، فني و مهندسي در اين پروژه وجود ندارد و فقط به لحاظ مالي مشكلي بوده كه با فروش اوراق مشاركت حل شده است و اعتبار قابل توجهي با پشتيباني شهرداري در اختيار ما قرار گرفته است.

وي به پشتيباني استانداري از اين پروژه اشاره و بيان كرد: استاندار و شهردار قم حامي اين پروژه هستند و در اين صورت مانعي براي ادامه كار نخواهيم داشت و اميدواريم بتوانيم بدون وقفه كار متروي قم را به سرانجام برسانيم.

مدير‌عامل سازمان قطار شهري قم از اجراي برنامه دو ساله خبر داد و تصريح كرد: با سناريويي كه در نظر گرفته شده قرار است فاز نخست به مرحله بهره‌برداري برسد.

مجد حكمت در ادامه افزود:بنا شده فاز نخست متروراه اندازي شده و دو تا سه ايستگاه آماده شود و راه اندازي قطار نيز در حد دو يا سه راند صورت بگيرد كه قرار داد براي ساخت واگن را دنبال مي‌كنيم و اگر اين مراحل را پشت سر بگذاريم فاز نخست تا دو سال ديگر به بهره برداري خواهد رسيد.

وي با بيان اينكه شهرداري سهم خود را تامين مي‌كند تا اين پروژه را فعال نگه داريم، اظهار داشت: با ميزان حفاري كه تا كنون داشتيم اميدواريم بتوانيم در ادامه نيز با حمايت و پشتيباني پيشرفت قابل توجهي داشته باشيم.

تگ ها :
آخرین اخبار

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم


مترو و منوریل محور جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم

جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با محوریت موضوعات مرتبط با پروژه های حمل و نقل ریلی شهر قم در محل سازمان قطار شهری قم برگزار گردید.


مترو قم میزبان مسئولین و اساتید جامعه المصطفی

جمعی از مسئولین و اساتید جامعه المصطفی از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو قم بازدید نمودند.


اجرای 7400 متر مربع جاده آسفالت در دپوی مترو قم

مسئول کنترل پروژه سازمان قطار شهری قم:اجرای 7400 متر مربع جاده سازی در دپو و پارکینگ مترو برای فاز اول خط 1 پروژه مترو قم پیش بینی شده است که در حال نهایی شدن است.


بازدید مدیر عامل سازمان قطار شهری قم از کارگاه دپو و پارکینگ مترو

در ادامه بازدیدهای دوره ای، مدیر عامل سازمان قطار شهری قم، ظهر چهار شنبه مورخ 1402/03/31 از دپو و پارکینگ مترو درکارگاه قلعه کامکار بازدید نمود.


کاهش شدید اعتبارات و افزایش هزینه ها، مهمترین عامل تأخیر در اجرای مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: کاهش اعتبارات مورد نیاز و افزایش چند برابری نرخ تجهیزات و مصالح طی سالهای اخیر ، مهمترین عامل تاخیر در اجرای مترو قم می باشد.


فرونشست سطحی زمین در خیابان امامزاده ابراهیم(ع) ارتباطی با مترو قم ندارد

مدیر پروژه ایستگاه A12 مترو قم: فرونشست سطحی زمین در خیابان امامزاده ابراهیم(ع) در اثر مشکلات تأسیسات زیر سطحی بوده و ارتباطی به عملیات اجرای پروژه مترو ندارد.


بازدید مدیر عامل سازمان قطار شهری قم از کارگاه عمرانی مصلی تهران

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم از کارگاه عمرانی مصلی تهران بازدید نمود.


"محمد رضا انگشت باف" مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم شد

بنا به پیشنهاد شهردار قم و با حکم استاندار قم، محمدرضا انگشت باف به عنوان مدیر عامل سازمان قطارشهری شهرداری قم منصوب شد.


برنامه توسعه مترو قم به سمت مسجد مقدس جمکران

تکمیل فاز نخست و توسعه فاز دوم خط 1 مترو قم نیازمند تخصیص و تزریق به موقع منابع مالی می باشد.