ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

آغاز عملیات اجرایی احداث ایستگاه مترو میدان شهید مطهری

06 اردیبهشت 1395

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری قم، مهندس ابراهیم نیلیه گفت: عملیات اجرایی احداث ایستگاه مترو میدان شهید مطهری شروع شد. (95/2/5)

image

ایشان ضمن تبریک احداث این ایستگاه به مردم شریف شهر و مدیران شهری افزود طبق برنامه قرار بود عملیات اجرایی احداث این ایستگاه قبل از ایام عید نوروز صورت پذیرد ولی به علت مشکلات ترافیکی محتمل برای مسافرین نوروزی، این عملیات به بعد از ایام عید موکول شد.

وی ضمن عذرخواهی از مردم شریف شهر قم بابت مشکلات ترافیکی پیش آمده بیان داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته با پیمانکار مقرر گشته عملیات اجرایی این ایستگاه به واسطه وجود حساسیت های ترافیکی آن بیش از 8 ماه طول نکشد.

مدیر عامل سازمان قطار شهری قم ادامه داد این ایستگاه نقطه تلاقی کریدور خط A متروی قم با کریدور منوریل
می باشد.

ایشان با اشاره به حفاری تونل مکانیزه مترو تا مرز 7380 متر از منطقه قلعه کامکار به میدان ولیعصر عج افزود هم اکنون دستگاه عظیم حفاری TBM در نزدیکی بیمارستان نکوئی قرار دارد و طبق زمانبندی، مقرر شده با احداث ایستگاه های  مسیر از قلعه کامکار تا میدان مطهری در حداقل زمان ممکن به اتمام برسد.

تگ ها :
آخرین اخبار

برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم