ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

شهرداری و سازمان قطار شهری قم با تمام قوا پای مترو قم ایستاده اند

12 مهر 1401

پروژه مترو قم به عنوان یک پروژه ملی در جهت تسهیل جا به جایی زائرین و مجاورین حرم کریمه اهل بیت (س)، مورد حمایت همه جانبه شهرداری و سازمان قطار شهری قم قرار دارد. (تاریخ انتشار۱۴۰۱/۰۷/۱۲)

image

 به گزارش واحد خبر سازمان قطارشهری شهرداری قم، محمد رضا انگشت باف سرپرست سازمان
قطار شهری قم به همراه سایر مدیران این سازمان طی بازدیدی سرزده، سحرگاه روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ به منظور بررسی فعالیت شبانه پیمانکار پروژه و مصوبات بازدید روز جمعه هفته گذشته، از ایستگاه میدان کشاورز مترو بازدید نمود.

سرپرست سازمان قطار شهری قم اظهار نمود : برای رسیدن به برنامه زمانبندی و تحقق اهداف مدّ نظر، لازم  
است قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به عنوان پیمانکار پروژه مترو قم تمامی جبهات کاری را در هر دو بخش ساخت و تجهیزات بصورت عملیاتی و شبانه روزی فعال نماید.

عماد معینی رئیس اداره نظارت سازمان قطار شهری قم نیز که در این بازدید حضور داشت ضمن تأکید بر اجرای مصوبات دوره ای و پیگیری مستمر فعالیت ها، خواستار فعالیت بیش از پیش پیمانکار و فراهم نمودن مقدمات بهره برداری از فاز ۱ خط A مترو قم شد.

تگ ها :
آخرین اخبار

برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم