ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

بازدید نوروزی از کارگاه های دپو و پارکینگ مترو

06 فروردین 1402

سرپرست سازمان قطار شهری در دومین روزی کاری سال 1402 با حضور در دپو و پارکینگ مترو پیشرفت جبهات کاری فعال را مورد ارزیابی قرار داد. (تاریخ انتشار ۱۴۰2/01/06)

image

به گزارش واحد خبر سازمان قطار شهری شهرداری قم، روز یکشنبه مورخ ۱۴۰2/01/06 محمدرضا انگشت باف سرپرست سازمان قطار شهری قم به همراه معاونت فنی اجرایی و مدیران فنی سازمان از بخش های مختلف دپو و پارکینگ مترو بازدید و فعالیت نیروهای مستقر در کارگاه را مورد بررسی قرار داد.
 طی این بازدید مهندس معینی، معاون فنی اجرایی سازمان قطار شهری با تشریح فعالیت های انجام شده در قسمتهای مختلف دپو و پارکینگ که در محوطه 38 هکتاری کارگاه قلعه کامکار در حال انجام می باشد، از فعالیت مستمر نیروهای پیمانکار حتی در روزهای تعطیل عید نوروز خبر داد.
سرپرست سازمان قطار شهری با ابراز رضایت از فعالیت های انجام شده در ایستگاه های میدان شهید مطهری و میدان کشاورز، خواستار تلاش بیشتر پیمانکار برای دستیابی به برنامه زمانبندی در بخش دپو و پارکینگ نیز شد.
کارگاه 38 هکتاری دپو و پارکینگ در ضلع شمال غربی شهر مقدس قم و ابتدای جاده جعفریه قرار دارد که شامل بخش های مختلف تعمیر و نگهداری ناوگان و خطوط ریلی و همچنین قسمت های مربوط به کنترل خط و دپو و پارکینگ قطارها می باشد که در حال حاضر نیز اجرای عملیات محوطه سازی، ساختمان occ و سوله تعمیرات و نگهداری در دستور کار قرار دارد.
 

تگ ها :
آخرین اخبار

آیت الله اعرافی: پیشرفت پروژه مترو قم نسبت به بازدید سال 1397 قابل توجه است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با حضور در ایستگاه مترو شهید مطهری ضمن بازدید از روند احداث این ایستگاه در جریان آخرین وضعیت اجرای پروژه بزرگ خط یک مترو قم قرار گرفت.


اتصال پردیسان به میدان 72 تن  توسط خط B متروی قم

دکترآقامیری: خط  Bمترو قم از سایت ۵۶۰ هکتاری آغاز و تا میدان ۷۲ تن ادامه خواهد داشت.


افزایش ۵۰۰ درصدی مبلغ اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ متروی قم

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: اوراق مشارکت پروژه کلان متروی قم با افزایش قابل توجه ۵۰۰ درصدی، معادل مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال توسط وزارت کشور تعیین شد.


برآورد هزینه احداث هر کیلومتر خط 2 مترو قم

هزینه بهاء تمام شده برای هر کیلومتر خط 2 مترو قم، تقریباً 40 الی 45 میلیون یورو برآورد می گردد.


آماده سازی کلیّات پیوست فرهنگی پروژه های سازمان قطار شهری قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: احداث و توسعه زيرساخت پروژه هاي زيربنايي، نقش مهم و موثري را در ارتقاء سطح فرهنگي و اجتماعي استفاده كنندگان و ساكنين مجاور، ايفاء ميكند.


پله برقی های ایستگاه کشاورز در مسیر نصب و راه اندازی

تجهیزات و قطعات پله برقی های ایستگاه کشاورز با پیگیری های صورت گرفته از وزارت صمت و گمرک، ترخیص و به محل کارخانه سازنده حمل شده است.


برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


بهره برداری ایمن از مترو قم با تأمین سامانه سیگنالینگ

سید امید خداشناس: هدف اصلی احداث خط 1 مترو قم اتصال مناطق محروم و کم برخوردار به حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران می باشد.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.