ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

شروع عملیات جابجایی معارضین ایستگاه A13 مترو (میدان کشاورز)

14 تیر 1395

مهندس ابراهیم نیلیه از شروع عملیات جابجایی معارضین جهت عملیات اجرایی احداث ایستگاه A13 مترو واقع در میدان کشاورز خبر داد. (95/4/12)

image

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری، مهندس نیلیه، مدیر عامل سازمان قطار شهری گفت: طبق برنامه فاز اول بهره برداری، مقرر است مسیری به طول حدوداً 5 کیلومتر از منطقه قلعه کامکار تا میدان شهید مطهری با
6 ایستگاه که به ترتیب عبارتند از ایستگاه مطهری، ایستگاه سعیدی، ایستگاه معصومیه، ایستگاه سوم خرداد، ایستگاه کشاورز و ایستگاه کامکار، به بهره برداری برسد.

ایشان افزود: در فاز اول ابتداً احداث ایستگاه میدان شهید مطهری و ایستگاه میدان کشاورز در الویت قرار دارد که عملیات اجرایی ایستگاه مطهری از اردیبهشت ماه آغاز گردیده که امید داریم تا آبان ماه عملیات اجرایی سازه نگهبان آن ایستگاه به پایان برسد و قسمت عمده ای از حصارهای میدان مطهری برچیده شود، و هم اکنون نیز عملیات جابجایی معارضین جهت احداث ایستگاه A13 آغاز گردیده است.

مدیر عامل سازمان قطار شهری با اشاره به پیشرفت احداث ایستگاه مطهری ادامه داد: ایستگاه مترو میدان مطهری هم اکنون با حفر 61 چاه شمع، بتن ریزی 41 شمع، اتمام بخش عمده کیج بافی شمع ها و جابجایی کلیه معارضین حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی در احداث سازه نگهبان داشته است که مطابق با برنامه زمانبندی پیش می رویم.

مهندس نیلیه بیان داشت: به امید خدا عملیات اجرایی ایستگاه های A14، A12، A11 نیز در آینده نزدیک جهت بهره برداری از فاز اول پروژه مترو، آغاز خواهد شد.

وی ضمن عرض خواهی از مردم شریف قم بابت محدودیت های ترافیکی پیش آمده عنوان داشت: همیشه احداث پروژه های عمرانی و خدماتی نظیر احداث پل ها، خیابان ها و در این مورد ایستگاه های مترو با مشکلاتی در بدو احداث برای مردم شریف همراه بوده است که مجموعه خدوم شهری از مردم تقاضا دارد تا با صبر و شکیبایی ما را انجام این مهم یاری رسانند تا ایشان در آینده از منافع بلند مدت این پروژه بهره مند شوند.

تگ ها :
آخرین اخبار

برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم